Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 05324051251

Emlak Piyasasında Ev Satışı İçin Öneriler

Anasayfa Yazılar Emlak Piyasasında Ev Satışı İçin Öneriler
Sevdiklerinizle Paylaşın

Emlak Piyasasında Ev Satışı İçin Öneriler

Türkiye sınırları içerisinde bir çok değişik şekillerde ve özelliklerde yapı mevcuttur. Dış görünüşten ziyade, yapıların daha çok kullanıcıya hitap etmesi, ilgili taşınmazın satışı için satıcıya olumlu bir etki sağlayacaktır. Yapının karmaşık ve karışık bir dizayna sahip olması yerine, düzgün ve tek düzen olarak planlanması ve yapılması alıcıyı tetikleyen etkenlerdendir.

TAŞINMAZIN ALICIYA SUNUMU 

Taşınmazla ilgili, alıcının beklediği, geniş odalar, temiz ve kullanışlı duvarlar, oda içerisinde saçak, kiriş bulunmaması ve özellikle bayanlar açısından mutfak kısmının geniş ve kullanışlı, büyük ve ışığı doğrudan içeriye alacak pencereler, geniş balkon olmasıdır. Bu bağlamda alıcılardan bir anket yardımıyla öneri ve istekler alınıp değerlendirilebilir. Antre kısmı pek önemli olmamakla beraber, alıcının en çok kullanacağı alanların (çocuk odası, oturma odası, balkon, mutfak, banyo) geniş ve ferah olması büyük önem taşır. Bu özellikteki yapılar alıcıyı ciddi anlamda ikna edici bir özelliğe sahip olup, satımı sıradan bir yapıdan daha kolay ve hızlı olacaktır. 

YAPI MÜTEAHHİDİNİN ALICIYA YAKLAŞIMI

Yapı müteahhidi, üretimini tamamladığı yapıları alıcıya en uygun şekilde sunmalı, örnek yapılarında kullandığı ve ekstra olarak eklediği en küçük ayrıntıyı bile alıcıyı etkilemek amacıyla yapma niyeti gütmemelidir. Alıcı, örnek yapıda gördüğü küçük bir aynayı bile kendi dairesinde görmek isteyecek, göremediği takdirde satıcının vaatlerini yerine getirmediğini düşünecek ve bu şekilde müteahhit kötü bir reklama sahip olacaktır. Bu da emlak piyasasında gerilemenin küçük başlangıçlarından sadece biridir. Sıradan bir alıcı, evin konumunu, metrekare ölçümünü, hangi katta bulunduğunu, ulaşım araçlarına uzaklığını ve şehir merkezine uzaklığını ön planda tutarak alma işlemine koyulur. Satıcı, alıcının bu isteklerini karşılamalı, alıcının isteklerini ve çıkarlarını kendin menfaat ve isteklerinden önde tutmalıdır. Bu sayede daha canlı bir satış  gerçekleşecek ve daha sağlıklı bir alış-veriş gerçekleşecek ve alışveriş  devamlı olacaktır. 

ASANSÖR UYGULAMASI

Yeni nesil evlerde yüksek kat mevcut olduğundan, asansör uygulaması kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu uygulamada, engelli vatandaşlar da göz önünde bulundurularak, çocuklar ve yaşlı insanlar göz ardı edilmeksizin, kameralı ve üstün güvenlikli cihazlar kullanılmalı, dar ve küçük asansörler yerine büyük ve ferah, tam otomatik asansörler kullanılmalıdır. Sesli uyarı sistemi ve görsel bilginlendirici özellikte olması, alıcıyı olumlu yönde etkileyecek başlıca unsurların başında gelen asansörlerde uygulamada zorunlu hale getirilmelidir. 

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 05324051251

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.