Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 05324051251

Konut Sigortası Nedir?

Anasayfa Yazılar Konut Sigortası Nedir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Konut Sigortası Nedir?

Günümüzde konut sigortası ya da konut kaskosu olarak tabir edilen, doğal afet, terör, kaza, arıza ve hırsızlık gibi hemen tüm konularda destek sağlayan paketlere sahip olmakla birlikte bütçe olarak da bizleri çok zorlamayacak fiyatlara mal edilerek evlerimizi güvence altına almamızı sağlıyor.

 

Konut kaskoları, sigorta firmasına göre farklılıklar gösterebilmekle beraber öncelikle çok basit tabirle uzaylılar evinizi çalıp götürse bile dert etmeyeceğiniz bir görev üstlenmiş durumdalar.  Kaskonuzu yaptırdığınız andan itibaren dairenizin içerisinde her türlü elektrik tesisatı, su tesisatı, doğalgaz tesisatı ve hatta sizin isteğinize bağlı olarak evinizin tüm eşyaları güvence altına alınmış oluyor.

Hertürlü oluşabilecek yangın, patlama, kasırga, sel ve yıldırım düşmesi gibi afetler karşısında taahhüt edildiği gibi tüm eviniz, evinizin tesisatları ve eşyalarınız koruma altında tutuluyor. İster bedelini tahsil edebilir isterseniz yenileme, tamirat vs. gibi tüm işlemleri hızlıca sağlayabilirsiniz.

Eviniz konut sigortanızla birlikte, dere, çay ve kanalların taşması vesilesi ve su borusu patlaması yağmurla oluşabilecek her türlü su baskınına karşı koruma altına alınmış olur. Bu su baskınlarından zarar gören tüm eşyalarınız opsiyonel olarak seçtiyseniz tamamen konut sigortanızın garantisi altındadır.

Evinizde meydana gelebilecek, kapı pencere cam kırılmalarıda konut sigortası kapsamında güvence altına alınmış kalemler arasındadır. Eğer olur da biri pencerenizi kırar veya yanlışlıkla evde yaşanan bir kaza sonucu herhangi bir camınız veya aynanız kırılırsa bu ziyanlarınızı ücretsiz olarak kaskonuzu arayarak giderebilirsiniz.

Evinizi sigorta ettirdiğinizde kendinizi de ferdi kaza sigortasından yararlandırmış olursunuz. Yani poliçede belirtilen kasko adresinde yaşanılan herhangi bir olumsuz durum karşısında sigortalının yaşamını yitirmesi sonucunda kendisi tazminat tahsil etme hakkına sahip olur.

Kasırga gibi fırtınaları son durumunu takip etmek yerine rahatınıza bakın ve kasırgadan dolayı uçan kiremitlerinizi, fırtınadan dolayı kırılan camlarınızın tamiratını kaskonuz yaptırsın siz keyfini sürün.

DASK tarafından belirlenen bir limit dahilinde zorunlu deprem sigortası güvencesi sağlayarak, deprem ve yanardağ püskürmesi gibi doğal afetler karşısında teminat seçeneğe bağlı olarak en üst limitlerde tutulabilmektedir.

Elektriğe bağlı cihaz bozulmaları teminatı sayesinde düşük voltaj sebebiyle arızalanan televizyon bilgisayar, uydu anteni, projeksiyon makinası, klima, buzdolabı, kombi, cep telefonu gibi birçok elektronik cihazınız güvence altındadır.

Mekanik cihazların kırılmasına karşı da kaskonuz yanınızda. Klima, buzdolabı, çamaşır makinası, hidrofor, kazan, kombi gibi hareketli parça barındıran tüm mekanik cihazlarınız konut sigortası kapsamında güvence altına alınmış eşyalardır.

Eğer kiracı sigortası sözleşmesi yaparsanız eşyalarınız ve ev sahibinin eşyaları güvence altına alınmış olur ve siz oluşan hasarları düşünmezsiniz.

Kasırga son durum bilgisi aramak yerine siz çayınızı yudumlayın fırtına kiremitlerinizi kırsın.

Asistan hizmetleri ve bunun gibi birçok hayatınızı kolaylaştıran seçeneklerle konut kaskonuzu en yakın sigorta acentasından sorabilirsiniz.

Kasırga görüntüleri canlı izlediğinizde meydana gelen tahribatları görünce ev sigortası yaptırmama pişmanlığını birkez daha yaşamamak için fırtına nerede olursa olsun kafanız rahat olsun. 

Bu yazımızı okuduğunuzda -fırtınanın verdiği hasarları kasko karşılıyor mu? -Kasırganın verdiği hasarları kasko karşılıyor mu? gibi sorularınıza bir nebze olsun cevap bulabilmiş olmalısınız.

 

 

 

 

 

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 05324051251

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.