Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 05324051251

Staging Yöntemi İle Gayrimenkul Değer ve Performans Arttırımı

Anasayfa Yazılar Staging Yöntemi İle Gayrimenkul Değer ve Performans Arttırımı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Staging Yöntemi İle Gayrimenkul Değer ve Performans Arttırımı

Dairenizi satmak veya kiralamak mı istiyorsunuz? Her ikisi için de günümüzde kullanabileceğiniz birçok emlak ilan sitesi, gayrimenkul ilan sitesi, sahibinden satılık veya sahibinden kiralık ilanlarını bulabileceğimiz onlarcası mevcut. Bunlardan birini de emlak sektöründe aradığınız her ilanı bulabileceğiniz ve ücretsiz ilan verme seçenekleri çok geniş olan Gayrimenqul.com.

Mülkünüzü satışa veya kiralamaya açarken kullanabileceğiniz ilan sitelerine başvurmak ve başarılı bir portvöy sağlamak için ilanlarınızda mülkünüze ait fotoğraflar olması neredeyse şart. İnsanlar parçası olmak istedikleri gayrimenkulün fotoğraflarını da diğer tüm özellikleri gibi göremezse gerekli etkileşimi sağlamakta güçlük çekebilirler. Dolayısı ile mülkünüzün satılması belki haftalar belki de aylar sürebilir. Bu süre içerisinde onlarca başarısız etkileşim sağlamanız da çok olası. Mülkün alıcı veya kiralayıcı adayına yeri göstermek için buluşma sağladığınızda, harcadığınız vakit ve efor karşısında aradığını bulamadığı için geri dönüş yapmayan aynı zamanda hayal kırıklığına uğramış mutsuz müşteriler mülkünüzün değersiz, kıymetsiz olduğunu düşünmenize bile sebep olabilir.Peki gayrimenkul satışını hızlandırmak ve ilanlara olan etkileşimi arttırmak için nasıl bir yol izlemeli?

Öncelikle mülkünüzün tüm özelliklerini dürüst ve doğru bilgilerle tam olarak girmeniz gerekmektedir. İlanınızı okuyanlara karşı dürüst bir cümle kurun, mesela mülkün mutfağının yol cephesi olduğundan ötürü biraz gürültülü olduğunu belirtin,  müşteriler dürüst olduğunuz bu minik cümleyi yakalar ve ilan sahibiyle istem dışı bir ilişki kurar. Kurulan bu ilişki göze hitap eden zarif fotoğraflarla da birleştiğinde müşteriyi size getirecektir. Satmak veya kiralamak istediğiniz mülkünüzle ilgili gerçekten öğrenilmek istenilen şeyleri açık ve net olarak müşterinizle aranızdaki tek iletişim yolu olan ilan bilgilerinde anlatılması müşteriyi size getirecek güven duygusunu müşteriye aşılayacaktır.

Düşünsenize bir arsa yatırımı yapmak istiyorsunuz, ilanlara bakarken tıpkı filmlerdeki gibi içinde derli toplu bir ot veya ağaç grubundan başka hiçbirşey olmayan bir arsayı mı tercih edersiniz yoksa çamur deryası gibi görünen, içerisinde dışardan uçarak gelen çöpler veya molozlar bulunan bir arsayı mı tercih edersiniz? Tabiki çöpler toplanmış ve yağmursuz aydınlık bir havada fotoğrafları çekilen derli toplu arsayı terch edeceksinizdir. Müşteriniz de tıpkı böyle düşünecektir.

Peki gayrimenkulün değerini arttırmak için nasıl fotoğraflar çekmeli? Mülk satışında fotoğraf çekme yöntemleri nelerdir?


Tüm bu soruların cevabı aslında çok basit; Staging yani sahneleme. Evet yanlış duymadınız mülkünüzü tıpkı bir film seti gibi, izleyen kişiyi kendisini  anlık olarak sahnenin içerisindeymiş gibi hissetmesini sağlayacak türden bir atmosfer oluşturmanız gerekiyor.

Gayrimenkulde staging yöntemi (sahneleme) nasıl uygulanır? Evet dairenizin değerini nasıl arttırabilirsiniz? Veya dükkanınızın değerini arttırmak için neler yapabilirsiniz bilmiyorsanız bunları uygulayın.Öncelikle mülkünüzün sade ve basit bir görünüme kavuşmasını sağlayarak fazlalıkların tamamından kurtulun. Sonrasında mülkünüzün ilanını inceleyen kişinin kendisini mülkte hissettiğinde ona değerli hissetmesi için bir şey sunun. İnsanlar mülkünüzde yaşadıklarını hayal ettiklerinde onların işini kolaylaştırın. Fotoğrafların açısını çok iyi ayarlayın, bazı eşyaların yerlerini değiştirerek eve fazla ışık girmesini sağlayabilir fotoğrafların daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.Şimdi gelin hem mülkün değerini arttıracak hem de satış/kiralamayı kolaylaştıracak bu yöntemleri öğrenelim.

-Fotoğrafları ışıktan faydalanmak için mutlaka gündüz çekin. Işıkların tamamını yakın ve eşyaların ışık yansıması ile oluşturmuş olduğu sıcaklığı müşterinin yaşamasına izin verin. Bazı eşyalarınız dışarıdan güneş alımına engel oluyor olabilir. O eşyaların yerlerini ışığı kesmeyecek şekilde ayarlayın veya bir depo aracılı ile o eşyalardan mutlaka kurtulun. Fotoğraflarınız tabiri caiz ise şıkır şıkır, ışıl ışıl olmalı.

-Fotoğraflarınızın açılarını mülkü geniş ve ferah gösterecek şekilde ayarlayın. Örneğin bir yatak odasının fotoğrafını çekerken içeride temel amaca hizmet eden eşyalar dışında hiçbir fazlalık olmamalı. Kenarı yırtık olduğu için göze hitap etmeyen halınız dahil, yatak gardolap ve komidinler gibi temel amaca hizmet etmeyen ve kötü görünen tüm eşyaları fotoğrafınızın kadrajına dahil etmeyin. Veya bir ofisin fotoğraflarını çekiyorsanız kadrajınızda temizlik kovası ve benzeri ofisi kullanacak kişinin görmesi gerekmeyen hiçbirşey bulunmasın. Halıların kaldırıldığı ve aynaların kullanıldığı alanlar müşterileriniz için daha konforlu bir yaşam alanı imajı çizecektir.

-Mülkünüzün bulunduğu yerin konumunu ve varsa manzarasını ön plana çıkartın. Daireniz bir teras katında bulunuyor ve deniz görüyorsa, veya dükkanınız caddenin tam üzerindeyse bunları çektiğiniz fotoğraflarda mutlaka yer bulmasını sağlayın. Müşterileriniz için hergün karşılarında olacak manzara, ve müşterilerinin kaynağı olan bir caddeye hangi lokasyonda olduklarını anlayabilmeleri gerçekten çok önemli.

-Renkleri iyi kombinleyin. Duvarların, yer döşemelerinin, tavan renginin ve mobilyaların renklerinin bu renklerle uyumlu olmasını sağlamaya çalışın. Duvar boyası rengi seçmek oldukça zor olabilir ancak ferahlığı ve sadeliği sağlayabilmenin yanında mobilyalarla uyumu da göz önüne aldığınızda açık ve gölgeli renklerin daha universal bir uyum sağladığını görebilirsiniz. Yer döşemelerinin rengini seçmek aslında düşünüldüğü kadar zor değil çünki alternatifleri oldukça kısıtlı. Fotoğraflarınızı çekerken sıcak bir ortam oluşturmak için renkleri iyi kombin etmeye özen gösterin. Mülkünüzün değerini arttırırken, müşteri bulma hızınız da en az iki katına çıkacaktır.

-Son olarak fotoğraflarınızda kendize ait hiçbirşey bulunmamasına çok önem gösterin. Kadrajınıza girebilecek olan bir saç fırçası, veya çalışma ofinizde bir evrak, bir imalathanede içerisinde gıda olan bir kap, ilanınızı inceleyen kişinin görmek isteyeceği bir şey olmayabilir. Bu riske girmemek için kişisel eşyalarınızın tamamından kurtulun.

Evet tüm bu anlattığımız yöntemlerle çektiğiniz fotoğraflarla oluşturduğunuz ilanların etkileşimi oldukça yüksek olacak, ve mülkünüzün istediğiniz değerden daha fazla ücretlerle satabilmenize olanak sağlayacak.

Unutmayın bir film izlerken,bazı karakterlerin yaşam alanları detaylı olarak izleyiciye gösterilir. Sahneleme yöntemi burada çok önemlidir, arakterin güzel, ferah, temiz, kaliteli eşyaları olan, kütüphanesinde kitapların gıcır gıcır olduğu evde yaşamayı, veya bir hukuk bürosunda eşyaların ne kadar etkileyici olduğunu bir yerde çalışmayı istemenizi sağlayan staging yöntemidir. Oysaki kir pas içerisinde, dağınık veya eşyaların bulunmakta zorluk çekildiği bir evi veya sinek avlayan çizik yer döşemelerinin zoom yapıldığı bir ofisi gördüğünüzde bu etki oluşmayacaktır.

İlanlarınızı empati kurarak hazırlamak gayrimenkulünüze değer kattığı gibi satışını da kolaylaştıracaktır. Satış performansınızı arttıran bu yollar karşısında elde edeceğiniz sonuçlara sizler de şaşıracaksınız.
Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 05324051251

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.